Regenerační centrum Balneosport Petrov
Realizace: červen 2007

Projekt přístavby regeneračního centra v Petrově byl zpracován ve spolupráci s ing.arch.Pavlem Juráskem, který provedl návrh a architektonické ztvárnění celé stavby tak, aby nová přístavba ladila se stávající tenisovou halou, kterou před lety projektoval. V nové přístavbě jsou navrženy dva squoshové kurty, dvě bowlingové dráhy, zóna regenerace a relaxace s hydromasážemi a saunou a v neposlední řadě byt pro správce celého komplexu. Tento projekt jsme také realizovali stavebně.

  

Novostavba RD Lužice
Realizace: srpen 2008

Tento rodinný dům střední velikostní kategorie je posatevn v obci Lužice u Hodonína. V přízemí domu se nachází vestavěná garáž, koupelna, samostatné WC, pracovna a členitý obývací pokoj s kuchyní a jídelnou. V podkroví jsou čtyři pokoje a malá koupelna s WC. Zakládání bylo ztíženo místním poddolováním, což bylo řešeno provedením znaleckého posudku a statickým výpočtem základových konstrukcí dle ČSN. Při návrzích objektů doporučujeme provádět kompletní zateplovací systémy, jelikož pouze tyto zaručí celistvou obálku budovy bez případných tepelných mostů a tím snížení nákladů na vytápění a případné sanace poruch při provádění staveb svépomocí.

  

RD Kyjov
Realizace: červen 2005

Tento rodinný dům patří do vyšší cenové kategorie. Obsahuje dvojitou garáž, nadstandartní obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, a členité podkroví s vikýři a balkony. Projekční práce byly komplikovány poměrně úzkou parcelou vzhledem k velikosti domu a ztíženými základovými poměry (poddolovaná oblast). Tento prodblém byl řešen zpracováním odborného posudku, který stanovil způsob založení domu a další podmínky úpravy okolí domu. Na základě tohoto posudku byl zpracován statický výpočet základových konstrukcí tak, aby poddolování na rodinný dům němělo negativní vliv.

  

Kavárna U Kočky – Mutěnice
Realizace: srpen 2005

Tento projekt je typickým příkladem toho, jak se dá do malého prostoru starého přízemního rodinného domu vměstnat plnohodnotná kavárna s hygienickým zázemím a navíc s vinotékou. Prostor objektu je členěn na veřejný a neveřejný sektor, kdy veřejná část se skládá z baru, posezení a hygienického zařízení a neveřejná pak ze skladu, výlevky a WC pro zaměstnance. V klimatizované vinotéce jsou nabízena vynikající vína jak z okolní produkce, tak i z nejodlehlejších končin světa. Útulné prostředí s příjemnou obsluhou předurčuje tuto kavárnu k prosperujícímu chodu ke spokojenosti všech hostů.

  

Přístavba penzionu ke kavárně U kočky – Mutěnice
Realizace: září 2007

Také díky spokojenosti investora s naší prací z předešlé akce – projektu kavárny U kočky – byl u naší kanceláře zadán i projekt přístavby penzionu ke zmíněné kavárně. Přístavba je navržena ve dvorní části pozemku kavárny a maximálně využívá nabídnutý prostor stavební parcely. Ubytování je navrženo ve stylu amerických motelů, kde přístup do jednotlivých apartmánů je řešen z venkovního prostoru – dvora. Tím se také ušetřil tolik potřebný vnitřní prostor penzionu. Díky kompaktnosti celého návrhu se nám podařilo umístit pět apartmánů s vlastním hygienickým zázemím, jeden luxusní apartmán, společenskou místnost a parkoviště pro 4 osobní vozy na parcelu o rozloze 275 m2.

  

RD Dubňany
Realizace: prosinec 2005

Tento rodinný dům střední velikosti byl navržen tak, aby umožnil bydlení čtyř až pěti člené rodiny na minimálním půdorysu, navíc s vestavěnou garáží. Vzájemná intenzivní spolupráce s investorem dala vzniknout maximálně využitému půdorysu, kdy na ploše přízemí 125 m2 byla navržena garáž s dílnou, obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, ložnice s přístupem do dvora, koupelna, samostatné WC a spíž. V podkroví byly navrženy 3 pokoje, velká pracovna a hlavní koupelna s WC – ve střešním vikýři.

    

 ZPĚT                DALŠÍ