Pasáž Měšťanský Dvůr
Realizace: říjen 2009

Návrh polyfunkčního komplexu Měšťanský Dvůr v Hodoníně

  

Kabiny a relax centrum Mutěnice
Realizace: leden 2008

Tento projekt měl sloužit jako nové zázemí pro hráče FK Mutěnice a jako relaxační a školící centrum pro širokou veřejnost. V přízemí byly navrženy kabiny pro hráče fotbalového klubu, relaxační a regenerační zóna s fitcentrem, masážemi, saunou a soláriem pro veřejnost. V pravém křídle objektu byla v přízemí navržena restaurace s plnohodnotnou kuchyní. Ve druhém nadzemním podlaží byla měla být ubytovací a školící zóna s terasou a výhledem na nové fotbalové hřiště. Bohužel, i tento projekt je obětí finační recese, kdy se prozatím vyčkává na zlepšení podmínek v bankovním a stavebním sektoru.

 

  

Penzion Kristián-Hodonín
Realizace: září 2008

Realizace: Září 2008 Tuto stavbu jsme řešili projekčně od fáze hrubé stavby – objekt změnil několikrát majitele, tudíž hrubá dispozice objektu byla již dána. V přízemí objektu jsou navrženy kanceláře s hygienickým zázemím, v dalších dvou patrech pak bytové jednotky. V suterénu se nachází technické zázemí objektu a skladovací kóje pro obyvatele bytů.

 

Bytový dům Praha – Ďáblice
Realizace: březen 2007

Tento čtyřpodlažní bytový dům stojí v Praze v Ďáblicích a poskytuje komfortní bydlení devíti rodinám. Z důvodů ztížených prostorových podmínek v místě stavby a nemožnosti najít venkovní parkovací plochy k objektu, bylo přízemí navrženo jako jednoprostorová garáž pro obyvatele celého domu. V dalších třech patrech domu jsou navrženy bytové jednotky 2+1, vždy po třech bytech v každém z podlaží. Byty mají vlastní balkony, popř. terasy a jsou od sebe nadstandartně hlukově izolované, tudíž bydlení v nich je příjemné a navozuje pocit bydlení v rodinném domku s dostatečným soukromím. Při výstavbě střechy byly použity dřevěné příhradové vazníky, které hojně využíváme zejména pro domy typu bungalov.

    

Dům služeb – Mutěnice
Realizace: únor 2007

Tento objekt je zářným příkladem toho, jak lze z malého půdorysu vytěžit maximum užitné plochy, navíc s rozdílnými funkčními nároky na jednotlivé prostory. Tato stavba občanské vybavenosti v sobě ukrývá solárium, kadeřnictví s kosmetikou, prodejnu tabáku, malou posilovnu, místnost pro masáže, moderní saunu a hydromasážní zónu pro regeneraci kloubního a svalového systému. Stavba stojí u železničního přejezdu v Mutěnicích, u hlavní silnice na Dubňany. Tento objekt jsme řešili jak v projekční fázi, tak také stavebně – na klíč, vše v dohodnutých termínech a finančním rozsahu.

    

Studie – bytové domy ČR a SR
Realizace: květen 2008

Tento projekt byl ambiciozním záměrem silného investora, který si dal za cíl zpřístupnit kvalitní bydlení všem věkovým a sociálním skupinám ve větších městech. Jednalo se o malometrážní bytové jednotky v bytových domech o čtyřech až sedmi podlažích – vždy záleželo na konkrétní lokalitě. Díky kompaktnímu návrhu dispozice naší kanceláří byl získán příznivý poměr mezi cenou jedné bytové jednotky a pořizovacími náklady celého domu, čímž se měly šetřit jak náklady investora, tak jednotlivých obyvatel. Bohužel tento projekt ztroskotal na opatrnosti investorů v neklidné finanční době. Prozatím se s pokračováním projektů vyčkává na příhodnější ekonomické podmínky a oživení stavebního a bankovního trhu.

    

 ZPĚT                DALŠÍ